נהיגה בשכרות / תחת השפעת סמים

נהיגה בשכרות

שתיתי קצת עם החבר'ה ועליתי על ההגה מה יכול כבר לקרות?

חשוב להבין כי האלכוהול ו/או סמים משפיעים על הגוף שלנו גם בריכוז נמוך, כלומר כבר מהמשקה הראשון ו/או מהג'וינט הראשון. נכון שההשפעה אינה דומה בין אדם אחד לרעהו והיא משתנה אם מדובר בגבר או באשה, במבנה גופך (קטן / גדול), במשקלך (רזה / שמן) ובגילך.  האלכוהול והסמים משפיעים על מהירות התגובה שלנו וכן על היכולת שלנו לקבל החלטות מושכלות, לכן החוק רואה בחומרה רבה נהיגה בהשפעת אלכוהול ו/או סמים.

נתפסתי על נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים מה העונש הרשום בחוק?

על-פי החוק הענישה הצפויה בגין עבירה של נהיגה בשכרות/השפעת סמים הינו קודם כל פועל יוצא של מספר העבירות שביצע הנהג.

אם זו הפעם הראשונה שנתפסת נוהג בשכרות / תחת השפעת סמים ולא עברת עבירה נוספת באותו אירוע – העונש הקבוע בחוק הוא פסילת רשיון הנהיגה למינימום של שנתיים.

במידה והורשעת בעבר בנהיגה בשכרות / תחת השפעת סמים – הענישה מחמירה אף יותר ויכולה להגיע עד כדי מאסר בפועל.

בעת שנתפסתי קצין משטרה פסל לי את הרישיון במקום והשבית לי את האוטו – האם זה חוקי?

בעבירת נהיגה בשכרות ישנם הליכים מקדמיים בהם קצין המשטרה יכול להשתמש בסמכותו ולפסול באופן מיידי את רשיון הנהיגה של מקבל הדו"ח לתקופה של 30 ימים ואף להשבית את כלי הרכב בו בוצעה העבירה לתקופה 30 ימים.

הוגש כנגדי כתב אישום בגין נהיגה בשכרות מה עלי לעשות?

בקצרה – פנה מייד לעורך דין המתמחה בתחום דיני התעבורה ושיש לו מומחיות בהתמודדות עם עבירות נהיגה בשכרות. אשר לאחר קבלת חומר החקירה, לימודו, דרישת מסמכים נוספים, ידע לבנות אסטרטגיה לניהול התיק בהתאם לאופי של התיק/הנאשם.

מה הפרמטרים שיכולים להקל על העונש שאקבל?

עורך דין הבקיא בדיני התעבורה ובעבירות השכרות על סוגיהן, ישים דגש בתהליך לימוד התיק על מספר פרמטרים שיסייעו לו להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח שלו:

  • הכרת הנהלים המשטרתיים לגבי אופן ביצוע בדיקת השכרות.
  • הכרת הוראות היצרן לאופן תפעול מכשור האכיפה בעת ביצוע בדיקת השכרות.
  • מציאת כשלים ראייתיים בתיק.
  • הכרת הפסיקה הרלוונטית והעדכנית ביותר.
  • הבנת התמונה הכוללת סביב חוזקו הראייתי של כתב האישום שהוגש.

האם אפשר לבטל בכלל את כתב האישום?

אני גאה לומר כי משרדנו בעל ניסיון רב בטיפול בכתבי אישום בגין נהיגה בשכרות. וזכינו להצלחות רבות הכוללות מספר רב של הסדרי טיעון מקלים ואף ביטול כתבי אישום בתיקי שכרות. מניסיון של שנים רבות בתחום אני יכול לומר, כי לאחר בחינת מכלול המישורים סביב כתב האישום לא פעם נמצאים כשלים בראיות, עבודה לא תקינה של השוטרים שלא בהתאם לנהלים ובניגוד לפסיקה העדכנית, וכל כשל כזה יכול לעזור להגיע להסדר טיעון מקל ובמקרים אחדים אף לבטל את כתב האישום.  

צרו קשר
× דברו איתי בוואצטאפ